baner Firmowy-  Womax mycie kostki brukowej Poznań, cennik usług dekarskich, dekarz Poznań, położenie papy termozgrzewalnej cena, blog dachy Poznań

NAPRAWIMY DLA CIEBIE TWÓJ DACH

Działamy na terenie Poznania i okolic

Kanał firmowy Womax na Youtube
Womax usługi dekarskie na Facebooku

   Jednym z najważniejszych zalet systemów rynnowych"Nicoll" jest fakt, że są to rynny klejone w związku z tym nie wymagają konserwacji tak jak w przypadku systemów rynnowych na uszczelkach. Kolejna zaletą rynien "Nicoll " jest szeroka gama rozmiarów, kolorów oraz profili rynnowych. Rynny półokrągłe "16" (montaż na uszczelki ) znajdują zastosowanie altanach ogrodowych, werandach i niewielkich tarasach. Do domów jednorodzinnych i małych domów wielorodzinnych najlepiej będzie zamontować rynny półokrągłe profil "25" (montaż klejony), rynny "Vodalist" (montaż klejony i na uszczelki) lub rynny gzymsowe "Owacja" (montaż klejony). Na obiekty duże takie jak np. hale przemysłowe najlepiej montować rynny  o profilu "33" (montaż klejony).

Podstawowe elementy systemu rynnowego-  montaż rynien "Nicoll":

- rynny dostępne w odcinkach 2 i 4 m, należy je montować ze spadkiem (zalecany 0,5 cm na 1 mb rynny),

- odpływ dylatacyjny lub klejony,

- narożnik zewnętrzny i wewnętrzny 90 

- złączka rynny (służy do połączenia rynien)

- złączka dylatacyjna ( bardzo ważny element systemu rynnowego, stosowana wówczas     gdy długość pomiędzy narożnikami rynny przekracza 2 m),

- haki rynny ( mocowane co 50 cm, mogą być przykręcane bezpośrednio do deski czołowej lub przy użyciu metalowego zaczepu na krokwie lub do betonu w przypadku dachów płaskich).

- rura spustowa (odcinki 2 i 4 m),

- obejmy rury (mocowane co około 2 m ),

- kolana 67 i 90 

- złączka rury.

Na systemy rynnowe "Nicoll" producent przewiduje 10 lat gwarancji, rynny nie wymagają konserwacji  ani malowania przez co są lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne rynny ocynkowane .

 

Zalety i montaż rynien "Nicoll"

07 lutego 2020
Montaż rynien  - Blog dachy Poznań

Womax Tomasz Woś

62-081 Przeźmierowo

ul.Czereśniowa 21

tel. 503 039 821