Jak wykonać pokrycie - papa termozgrzewalna?
Prawidłowe pokrycie dachu papą termozgrzewalną uzależnione jest od wielu czynników. Na początku należy zapoznać się ze stanem dachu, wybrać odpowiednią papę w zależności od tego czy mamy do czynienia z nowym dachem czy z renowacją istniejącego pokrycia. Obecnie na rynku mamy bardzo wiele produktów o zróżnicowanej jakości i różnym przeznaczeniu dlatego warto skonsultować się z doświadczonym dekarzem, który pomoże dobrać odpowiedni produkt. Kolejnym ważnym krokiem, który należy poczynić to wykonanie dokładnych pomiarów dachu, ustalić potrzebną do pokrycia ilość papy (obmiar * 1,18), położenie wpustów dachowych oraz ich stan.
Papa termozgrzewalna - przygotowanie podłoża.
Przed przystąpieniem do zgrzewania pap, należy właściwie przygotować podłoże. Powinno ono być równe by gwarantować odpowiedni spływ wody oraz zapewniać odpowiednią przyczepność. Bardzo ważne również jest by nie zapomnieć o prawidłowych przerwach dylatacyjnych. Konstrukcja budynku powinna zapewniać właściwą sztywność i wytrzymałość podłoża.
Papa termozgrzewalna - właściwa warunki pogodowe.
Podczas prowadzenia prac pokrywczych temperatura otoczenia nie powinna być niższa niż 0 0 C w przypadku pap zgrzewalnych modyfikowalnych i nie mniejsza niż 5 0 C w przypadku pap zgrzewalnych oksydowanych. Nigdy nie należy prowadzić prac pokrywczych podczas opadów atmosferycznych, na mokre, zawilgoconej lub oblodzonej powierzchni oraz przy silnym wietrze.
Krycie dachu w zależności od spadku dachu.
Minimalny spadek dachu powinien zawierać się w przedziale 1-2 %, jedna dobrze odwodniony dach powinien zawierać się w przedziale 4-5%. Przy małym spadku dachu papę należy zgrzewać pasami równolegle do linii okapu. W przypadku dachów o większym spadku papę zgrzewamy pasami prostopadłymi do linii okapu.